5 fajnych niemieckich piosenek, po których przestaniesz mówić, że niemiecki brzmi strasznie.

Uwaga! Szalone wyzwanie na dziś! Wyłącz swoją playlistę i przez 20 minut słuchaj muzyki po niemiecku. Co? Ty nie posłuchasz? ;)

 

 

Alligatoah – Willst du

 

 

Cro – Einmal um die Welt

 

 

Sido – Bilder im Kopf

 

 

Cro – Meine Zeit

 

 

Xavier Naidoo – Was wir alleine nicht schaffen

 

 

Dobra, nie wiem czy udało mi się osiągnąć zamierzony w tytule cel, ale musicie przyznać, że niektóre teledyski są bardzo fajne. Mieliście okazję zapoznać się z taką moją mini listą ulubionych niemieckich piosenek, chociaż dodałabym do niej z przyjemnością jeszcze 20 innych. Ale nie wiem, czy macie na tyle cierpliwości, by ich posłuchać. Okej, to jest ten niemiecki taki straszny, czy nie jest?
Ania

Słuchawki, które mnie zaskoczyły. KLIK!

 

Jeżeli interesuje Cię nauka niemieckiego sprawdź także:

 

Jak uczyć się słówek szybko i na zawsze?

Lekcje języka przez Skype. Dlaczego warto?

1 prosty trik, który zwiększy Twoją efektywność pracy.

 

 • Sylwia

  Kocham niemiecka muzykę ❤️
  Andrea Berg wymiata ❤️❤️

 • Marek

  Fajne piosenki :) Od siebie polecam stronkę http://fajnepiosenki.pl/ gdzie jest dużo super hitów

 • Rafal Kurkowski

  Kocham niemiecką muzykę. Ciekawe wyselekcjonowane niemieckie piosenki znajdują się w Portalu dla Polaków w Niemczech http://wniemczech.info

 • Często słucham niemieckiej muzyki i to od lat – w gimnazjum mieliśmy kiedyś na zaliczenie zaśpiewać niemiecką piosenkę (zaśpiewałam „Alles aus Liebe” grupy Die Toten Hosen, czyli piosenkę którą „ukradł”, przetłumaczył i zaśpiewał Michał Wiśniewski i zrobił nią wielką karierę grupy Ich Troje), w liceum byłam w klasie z rozszerzonym niemieckim i też mieliśmy dużo styczności z muzyką niemiecką, na studiach z wiadomych przyczyn wybrałam lektorat z języka niemieckiego ale że poziom był żenujący to zapisałam się do szkoły językowej. A tam co kilka zajęć maglowaliśmy niemieckojęzyczne piosenki ;) (Najczęściej w celach tłumaczeniowych, ale kilka nut się wyniosło, a inne zainspirowały do własnych poszukiwań)