Co wspólnego ze sztuką ma papier toaletowy?

 

Jak się okazuje – sporo. Ostatnio na Pinterest próbowałam oszukać zdjęcie organizera długopisów stworzonego z rolek papieru toaletowego. Dotychczas przybory trzymałam w doniczce z Ikei wysypanej ryżem i kawą, ale długopisów i innych pierdułek zrobiło się tyle, że wygląda to chaotycznie, dlatego pomyślałam, że rolki papieru toaletowego obklejone kolorową taśmą będą fajnym zamiennikiem. Tymczasem natrafiłam na kilka zdjęć opisanych jako toilet paper roll wall art i byłam w szoku! Moja kreatywność leży i kwiczy przy tych pomysłach. Poszukałam jeszcze trochę i znalazłam sporo ciekawych projektów.

 

Co wspólnego ze sztuką ma papier toaletowy?

 

1. Mają wspólną twarz.

Francuski artysta Junior Fritz  Jacquet spędza w toalecie dużo czasu i miętoląc rolki papieru toaletowego tworzy takie oto maski. Nie jest to łatwa sztuka. Sprawdzałam, uwierzcie.

 

sztuka z papieru toaletowego

twarze z rolek papieru toaletowego

twarze w rolkach z papieru toaletowego

 

 2.  Piszą o nich książki.

Kto wiedział, że istnieje coś takiego jak origami z papieru toaletowego? A kto ją uprawia? Na ten temat są nawet książki, więc sprawa jest poważna, choć trochę ulotna. Kliknięcie w zdjęcia przeniesie Was do źródeł. :)

 

ozdobny papier toaletowy

książka o origami z papieru toaletowego

 

 3. Zachwycają.

Mikro sztuka wszelkiego rodzaju zawsze mnie zadziwiała. Ileż precyzji i cierpliwości trzeba, by stworzyć coś tak maleńkiego. :)

mikrosztuka z papieru toaletowego

 

ludzie wycieci w rolkach z piapieru toaletowego

 

4. Zdobią nasze ściany.

To właśnie jest toilet paper roll wall art. Wpisując to hasło na Pinterest znajdziecie sporo inspiracji. Mi najbardziej podobają się ramy zegarów i luster. Może czas odkładać rolki? :)

 

rolki papieru toaletowego serce

zegar na ścianę z rolek paieru toaletowego

obraz na sciane z rolek papieru toaletowego

 

 5. Są drzwiami na świat.

A właściwie bramą. Niemożliwe, że ludziom chce się robić takie rzeczy! Szacun.

 

brama z rolek papieru toaletowego

 

6. Są delikatne jak kwiat.

 

kwiatki z rolek papieru toaletowego

papier toaletowy instalacja

papier toaletowy gałęzie

 

 

7. Nigdy się nie kończą.

Sakir Gökcebag w przeciwieństwie do swojego francuskiego kolegi postanowił wyjść z łazienki i powiesić całe rolki na ścianie w salonie, tworząc w ten sposób kaskady nigdy niekończącego się papieru.

 

papier toaletowy instalacjaKliknięcie, w jakikolwiek obrazek przeniesie Cię do źródła. Jeśli go nie ma, to oznacza, że zdjęcie pochodzi z Pinterest.

 

Buszując po Pinterest stworzyłam tablicę z praktycznymi zastosowaniami rolek po papierze toaletowym. Są tam organizery, dekoracje ścienne, zabawki a nawet biżuteria. Pomysły znajdziecie tutaj.  A teraz powiedzcie mi, czy po tym wszystkim, co zobaczyłam coś jest w stanie mnie jeszcze zaskoczyć? :)

do następnego czytania!

Ania

 

 • Ewelina B

  Przepiękne, niesamowita dawka inspiracji, nam na ASP takich rzeczy nie pokazują :)

  • Ale i tak, tylko pozazdrościć uczelni. :)

 • Nie ma takiego źródła jak pinterest. Każde zdjęcie pochodzi skądś. Jeśli klikniesz na zdjęcie w Pintereście to przesiesie Cię ono na stronę skąd pochodzi.

  • Wiem, ale były zdjęcia,które po kliknięciu na nie wyskakiwały w osobnym oknie jako jpg. :)

   • To znaczy, że zostały przez kogoś dodane na jego profilu, do którego również prowadzi jakiś tam link.

 • Przypomniało mi się jak kiedyś zaczęłam zbierać rolki po zużytym papierze toaletowym i wszyscy patrzyli na mnie jak na wariatkę. Już nawet nie chciało mi się tłumaczyć, że widziałam w internecie wykorzystanie ich jako ogromnych papilotów i że papilotów o tak dużej średnicy chyba nie ma…;) założyłam może ze dwa razy i zrezygnowałam, ostatecznie rolki wylądowały w kominku mojego taty, a jak widać można było je wykorzystać nieco inaczej. Tyle, że u mnie ze zdolnościami plastycznymi marnie. Przypomniałaś mi jednak o wizycie z muzeum miniatur (chyba w Czechach, jeśli mnie pamięć nie myli) – byłam zachwycona! Malutkie eksponaty oglądało się przez mikroskopy, bo inaczej wyglądały jak mała kropka. Muszę odszukać zdjęcia z tej wycieczki!:)

  • Pamiętasz w jakiej miejscowości to było? Brzmi przeciekawie! :)

   • Niestety nie jestem nawet w 100% pewna czy to były Czechy… W wolnej chwili z pewnością poszukam zdjęć :D

 • GE NIAL NE.

 • Niesamowite! Zaskoczona totalnie wszystkim! :)

 • z wszytkiego można coś zrobić , tak aby pieknie wyglądało

  zapraszam do mnie, skomentowałam i liczę na to samo http://iamemilias.tumblr.com/

 • Zbieram szczękę z podłogi. Ja wiem, że ze wszystkiego można zrobić sztukę, ale to mnie zaskoczyło. :)

 • Woooow! Ale świetne! :) Normalnie szok! :D Te rolki-mikro-sztuki widzialam już gdzieś ale pozostałe to zupełna nowość! :) Wymiatają!